6 velkých výhod používání balzámu na vousy

6 velkých výhod používání balzámu na vousy

Základním kosmetickým přípravkem každého vousáče je olej na vousy, bylo by ale nefér zapomínat na balzám. Oba tyty výrobky mají stejný úkol – vyživovat a hydratovat vousy i kůži pod mini.

Balzám se hodí pro tvrdé vousy a také ho ocení majitelé středně dlouhých vousů a plnovousů. Oproti oleji má hutnější konzistenci, díky které je silnější a umí vousy zkrotit. Většině chlapů proto pro styling vousů bohatě stačí balzám a už nemusí používat jiné přípravky, jako je třeba vosk.

Nejlepší je vyzkoušet olej i balzám, vousy ti samy ukážou, který z nich si oblíbit. Pro opravdové fajnšmekry není problém používat oba výrobky – nejdříve nanést olej a až po chvíli balzám. Připrav se ale na to, že olej sníží přilnavost balzámu a prostě na vousech nebude držet tak dobře.

Kvalitní balzámy jsou vyrobeny z přírodních látek, které vousy chrání, hydratují a pomáhají jim lépe růst. Najdeme v nich nosné oleje, kakaové či bambucké máslo i včelí nebo kandelilový vosk a někdy i lanolin.

Co všechno balzám s vousy dovede?

1. Zabraňuje tvorbě lupů

Lupy jsou problém, který důvěrně zná velká část vousáčů. Vznikají na suché kůži, která se odlupuje a nepříjemně svědí. Aby se lupy netvořily, je třeba vůbec nedat pokožce šanci k tomu, aby se vysušila. Můžeš ji hydratovat zevnitř tak, že dodržuješ pitný režim a zvenčí, právě pomocí balzámu. Balzám dokáže vytvořit tenkou vrstvu, která vousy i pokožku chrání, ale také zabraňuje úniku vlhkosti. A tím i tvorbě lupů.

2. Pomáhá proti svědění vousů

Svědění na bradě občas potrápí každého chlapa. Nejhorší je pro ty, kteří se teprve rozhodli nechat si vousy narůst a často je to od toho odradí. Vousy nejvíce svědí mezi druhým a čtvrtým týdnem růstu a první pomocí je beze sporu olej na vousy. Potahuje jednotlivé vousové folikuly a také hydratuje pokožku. Jeho účinky můžeš ještě více posílit použitím balzámu. Už zmíněná vrstva, kterou balzám vytvoří, totiž dokáže utěsnit uvnitř vousů a pokožky spolu s vodou také olej a tím zvyšuje jeho přínos a tolik žádoucí úlevu od svědění.

3. Chrání vousy před vlivy počasí

Vousům dává nejvíce zabrat hlavně zima a vítr. Chlad vousy i pokožku pod mini vysušuje a poškozuje. Právě v zimě si proto zaslouží trochu více péče, úplně bez ní se ale neobejdou ani v letních měsících, kdy jsou zase vystaveny ostrému slunečnímu záření.

Právě tohle je jeden z rozdílů mezi olejem a balzámem. Olej výborně vyživuje a hydratuje, balzám ještě k tomu chrání vousy před větrem, chladem i UV zářením. Navíc nedovolí vousům krepatět, když je venku vlhko.
Pokud celý rok používáš olej na vousy a nic jim neschází, dopřej jim alespoň přes zimu občas i balzám.

4. Dodává vousům objem

Když už vous, tak pořádný a hustý. Používání balzámu na vousy na jejich hustotu sice nemá zásadní vliv, dokáže jim ale dodat trochu objemu a vousy pak vypadají hustější a celkově kvalitnější. Je to díky vosku a bambuckému nebo kakaovému máslu, které jsou hutné a vousům přidají na hmotnosti. Náš tip, jak z balzámu v tomto ohledu vymáčknout maximum, je nanést jej na vousy hned po jejich umytí. Utěsní v nich vlhkost a budou pak vypadat hustěji.

5. Dá se použít i ke stylingu

Králem mezi stylingovými přípravky pro vousy je bezesporu vosk. Dokáže dostat vousy přesně tam, kde je chceš mít a budou držet jako přibité.
Téměř stejně dobře ale slouží také vosky, které najdeš ve složení balzámů. Balzám se hodí k lehčímu stylingu a pokud nemáš opravdu neposedné vousy, není už potřeba používat další přípravky. Tohle je další věc, kterou jen s olejem na vousy nesvedeš.

6. Dodává vousům zdravý vzhled

Balzám vousy vyživuje a hydratuje. Nejen, že vypadají zdravěji, ale zdravější opravdu jsou. Díky balzámu nemáš lupy, vousy nejsou suché a pichlavé, netřepí se, jsou pěkně upravené a také hustější. Navíc jsou díky vosku a olejům, které obsahuje, pěkně lesklé a mají výraznější barvu. Celkově jsou prostě živější. Zkrátka takové, jaké si každý vousáč přeje.

Závěr

Teď už víš, co všechno balzám s tvými vousy dovede. Jak ho ale použít? Balzám vlož do dlaně a třením ho rozehřej. Prsty ho rovnoměrně nanes na vousy i knír a jemně promasíruj až na kůži. Vousy vytvaruj a máš hotovo. Dopřávej si ho kdykoli potřebuješ, klidně i dvakrát denně.

Více o balzámu se můžete dozvědět zde.


Starší příspěvek Novější příspěvek