6 hlavních výhod používání oleje na vousy

6 hlavních výhod používání oleje na vousy

Malá lahvička, která s tvými vousy dokáže zázraky. I tak by se dal popsat olej na vousy. Ty kvalitní v sobě obsahují blahodárné oleje, které vyživují jak vousy, tak i pokožku pod nimi. Přinášejí pleti vláhu a vousy umí příjemně, ovšem ne vlezle, provonět.

Olej na vousy nejvíce sedí majitelům kratších a středně dlouhých vousů. Ale i mezi chlapy s plnovousem se najdou takoví, kteří ho upřednostňují před jinými přípravky. Je to prostě o tom vyzkoušet, co ti nejvíce sedne.

Jasně, že se bez oleje na vousy dá docela dobře obejít. Vousy ti porostou i tak, o tom žádná. Ale výsledkem jeho používání jsou zdravé, lesklé, dobře upravitelné vousy a vláčná pokožka pod nimi, na které bys lupy hledal marně. 
Když už vousy máš, tak ať se s nimi můžeš chlubit! Olej na vousy ti v tom docela znatelně pomůže. Jeho používání má spoustu výhod, pojďme si říci o šesti nejdůležitějších.

1. Nahrazuje kožní maz, o který přicházíme při mytí

Pokožka pod vousy vytváří přirozený kožní maz, který je vyživuje a hydratuje. Pokaždé, když vlezeš do sprchy a umyješ si vousy, se ale o tento maz a přirozené prospěšné oleje připravuješ. I když používáš kvalitní šampon na vousy, část přirozených látek si zákonitě z vousů spolu se zbytky jídla, prachem a spoustou dalších nečistot prostě vypláchneš. Nemýt si vousy není řešení. Vousy pravidelnou očistu potřebují! O tom žádná…

Ztráta mazu vede k suché pokožce náchylné ke svědění, suchým vousům a roztřepeným konečkům. Olej na vousy tuto ztrátu umí zmírnit. Přirozené oleje a maz totiž částečně nahrazuje a vousy vyživuje. 
Pro tento účel nejlépe poslouží jojobový olej, který v kvalitních olejích na vousy rozhodně nesmí chybět. Právě jojobový olej je totiž strukturálně velice podobný mazu, který produkují mazové žlázy.

2. Hydratuje vousy i pokožku

Na suché pokožce rostou suché pichlavé vousy, které se třepí a trčí nevzhledně do stran. K tomu nepříjemně svědí a často se v nich tvoří lupy. Olej na vousy umí hydratovat nejen pokožku, ale dokonce zvládne proniknout přímo do jednotlivých vousů. Dokáže to díky některým z olejů, které obsahuje. Například se jedná o kokosový olej, u kterého je prokázáno, že umí proniknout přímo do struktury vousu a vyživit ho zevnitř.

Tohle ale neumí všechny oleje, třeba sezamový, mandlový nebo slunečnicový olej hydratuje pouze pokožku a do vousů samotných se přímo nedostane. Na zdravé pokožce ale rostou zdravé vousy, a proto i tyto oleje rozhodně nejsou zbytečné.

3. Přirozeně vousy změkčuje

Přijde ti, že jsou tvoje vousy jako ostnatý drát? V tom případě rozhodně potřebují změkčit! Pravidelným používáním oleje na vousy dosáhneš hladkých měkoučkých vousů, které tě budou hladit po tvářích. Oleji na vousy se neříká změkčovač jen tak pro nic za nic. Je to vlastně jeho původní název. Po umytí vousů je jemně utři ručníkem a hned potom do nich aplikuj olej na vousy. Pěkně až na pokožku. Olej pomůže udržet vlhkost uvnitř a tím vousy zjemní.

4. Pomáhá v boji proti lupům

Když se ve vousech vytvoří lupy, drží se v nich a postupně vypadávají ven. Je to nepříjemné a vypadá to hrozněOlej na vousy pomáhá bojovat s lupy hlavně ve chvíli, kdy se ještě nestihnou vytvořit. Udržuje totiž pokožku dost vlhkou na to, aby nesvědila a lupy se v ní vůbec netvořily.

5. Snižuje svědění vousů

Svědění vousů je otravné a nejeden vousáč se jich právě proto rozhodl vzdát. Ještě, než vezmeš do ruky nůžky a žiletku, zkus to s olejem na vousy. Olej potahuje jednotlivé vousové folikuly a hydratuje pokožku. Je dobré vědět, že vedle suché pokožky způsobuje svědění vousů také špína a nečistota, která v nich ulpívá.

6. Zlepšuje celkový vzhled vousů

Složky, které olej na vousy obsahuje, je vyživují, hydratují a ve finále tak zajišťují, aby vypadaly dobře. Mimo jiné vousům dodávají trochu objemu, což vytváří iluzi hustějšího a kvalitnějšího porostu. Díky oleji jsou vousy lesklé a necuchají se. Lépe se kartáčují i upravují. Olej na vousy působí na pokožku, udržuje ji zdravou a čistí ji. Nezanáší totiž póry a díky tomu brání i tvorbě akné.

Závěr:

Olej na vousy prostě vousům svědčí, z mnoha důvodů. Tajemství jeho úspěchu tkví v jeho složení, které je lehčí, než u ostatních produktů vhodných k péči o vousy. Díky tomu je nijak nezatěžuje a bez obav ho můžeš používat každý den.


Starší příspěvek Novější příspěvek