Proč jsou vousy sexy a jak je upravit

Proč jsou vousy sexy a jak je upravit

Módní trendy se neskutečně rychle mění, s tím, co bylo „in“ loni už si letos můžete utrhnout ostudu. Ale i ve světě módy jsou stálice, které mají opravdu dlouhou výdrž a navíc se v průběhu let stále dokola vracejí. A vousy patří mezi ně.

Doba do hladka oholených tváří už je dávno pryč, o knírku ani nemluvě. S bradkou už tolik parády také neuděláte. Z billboardů, televizních obrazovek i sociálních sítí na nás čím dál tím častěji koukají sexy chlapi, kteří mají jedno společné – tváře zarostlé vousy, které jsou dokonale upravené.

Není vous jako vous

Nosit vousy není žádná věda, ale je důležité si ujasnit jednu zásadní věc – mezi neupraveným vousem, který necháte růst jako dříví v lese a vousem, kterému věnujete alespoň základní péči, je sakra velký rozdíl.

Zatímco první variantu si může dovolit tak leda drsně vypadající motorkář, který na rande přijede na Harley-Daidson a testosteron z něj stříká ze všech stran, pro většinu obyčejných smrtelníků však platí, že pokud chtějí nosit plnovous a být sexy, musejí se o něj také starat.

Šampon, hřeben, nůžky

Tahle trojka patří k základní výbavě každé kadeřnice, ale neměla by chybět ani chlapům s delšími vousy. Je totiž třeba je pravidelně mýt šampónem na vousy, aby zůstaly čisté a nezapáchaly. Správný směr růstu zajistí kartáč nebo hřeben na vousy. A důležité je také jejich tvarování.

Na trhu je spousta dalších přípravků, jako jsou oleje, balzámy, vosky, kartáče z kančích štětin i speciální hřebeny.

Kdo nosí pouze strniště, má o starost méně a i tady někdy platí, že méně znamená více. Nejvíce sexy jsou totiž prý muži s delším strništěm.

Pojďme se podívat na důvody, proč jsou vlastně vousy sexy a jaké výhody mají ti, kteří je nosí.

Make-up pro chlapy

Pomocí vousů jde ledacos zamaskovat nebo naopak zvýraznit. Zvýrazňují mužské rysy v obličeji, tvář vypadá delší a čelisti větší. Orámují ústa a zvýrazňují oči.

Dobře upravené vousy prostě celkově tvarují obličej, dokážou třeba opticky zúžit baculaté tváře. Pokud se svěříte do rukou odborníka, jistě vám poradí, jaký střih vousů vám sedne nejlépe.

Vousy přidávají roky

Zatímco u žen platí, že čím mladší vzhled, tím lépe, u chlapů to někdy může být naopak. Je vám třicet, ale s hladce oholenou tváří vypadáte na patnáct a v obchoďáku musíte při koupi piva ukazovat občanku? Nechte si narůst alespoň strniště a trapné chvíle u pokladny už se nebudou opakovat.

Buďte styloví

Proč to v barber shopu nevypadá jako u pánské kadeřnice? Vousy jsou zkrátka stylová záležitost. Ke kadeřnici musí občas každý, do barber shopu zavítají chlapi, kteří o sebe dbají, chtějí vypadat dobře a mít styl. Samotný akt úpravy vousů si chtějí užít.

Ještě jste o barber shopech neslyšeli? Tak si do nějakého rovnou zajděte, specializují se na stylové stříhání vousů opravdovými profesionály.

Upravené vousy nosí chlapi, kterým na vzhledu záleží, mají sebevědomí a nebojí se experimentovat. A takoví chlapi jsou sexy už na první pohled.

Chrání proti UV záření

Je logické, že si chlapi s vousy nespálí pleť pod nimi od sluníčka. Vousy ale také chrání před škodlivým UV zářením a to opravdu účinně. Vousy pokrytá pleť dokáže blokovat až 95 % dopadajícího UV záření a preventivně tak chrání před vznikem rakoviny kůže.

Buďte originální

Šedých myšek, které zapadnou v davu, si většinou nikdo ani nevšimne. Pokud chcete zaujmout, je třeba být originální. A právě v oblasti úpravy vousů se originalitě meze nekladou! Nebojte se experimentovat, když se to nepovede, vousy zase dorostou a můžete zkoušet znovu.

Ukažte, že o sebe pečujete

Dříve platilo, že vousy nosí chlapi, kteří o sebe příliš nedbají. Dneska je to přesně naopak. Kdo má hezké vousy, dává najevo, že o sebe pečuje.

Pokud budete navíc používat olej na vousy, dodáte jim parádní lesk i příjemnou vůni.

Ženy volí vousáče

Tím, jestli ženy preferují více holobrádky nebo vousáče, se zabývala také studie zveřejněná v časopise Journal of Evolutionary Biology. Ženám bylo ukázáno více jak osm tisíc mužských tváří v různých fázích růstu vousů, od oholených až po plnovous.

Ženám, které nehledaly vážný vztah, ale spíše úlet, se nejvíce líbili chlapi se strništěm. Ty, které naopak hledaly vážnou známost, volily muže s delšími vousy.

Celkově z výzkumu vyplynulo, že nejvíce sexy jsou chlapi s delším strništěm a nejméně žádoucí jsou muži oholení do hladka.

Závěr

I zmíněná studie potvrdila, že vousy jsou prostě sexy. A to z mnoha důvodů. Ať už si necháváte růst vousy z kteréhokoli z nich, nezapomínejte, že nejlépe vypadá zdravý a upravený vous!

Na závěr se s vámi podělíme o několik vousatých tipů:

- Čím delší vousy, tím kratší vlasy! Plnovous a zároveň dlouhé vlasy opravdu nesluší každému.
- Knírek patří k plnovousu! Samostatný knír už se dneska nenosí a naopak vousy bez kníru také nejsou to pravé ořechové.
- Nebojte se vkročit do barber shopu! Nechte si narůst delší vousy a poté se svěřte do rukou odborníka. Ten zvolí správný střih a určitě vám také poradí užitečné tipy šité na míru.


Starší příspěvek Novější příspěvek