TOP 4 oleje, které by měl obsahovat každý kvalitní olej na vousy!

TOP 4 oleje, které by měl obsahovat každý kvalitní olej na vousy!

Chlapi, přiznejme si to - my co máme vousy, chceme, aby byly naše vousy jako v bavlnce. Vypěstování pořádného vousu není přece žádný med a vyžaduje to spoustu času, trpělivosti a hlavně péče. Není to jen o vousech samotných. Pokud chcete mít vousy zdravé, kvalitní a dobře vypadající, je potřeba pečovat také o pokožku pod nimi. Musí být dobře vyživená, hydratovaná a čistá. Kvalitní olej na vousy je proto naprostý základ, aby vaše vousy nějak vypadaly. No jo, ale jak poznat opravdu kvalitní olej na vousy, když je jich dneska na trhu nepřeberné množství? Základem jsou samozřejmě kvalitní ingredience - tedy oleje, ze kterých se olej skládá. V tomto článku jsme sepsali TOP 4 oleje, které by měl obsahovat každý opravdu dobrý olej na vousy a také latinský název, abyste poznali, že olej na vousy, který uvažujete koupit, tyto oleje obsahuje.

Tak tady jsou:

Olej z jojoby neboli Jojobový olej

Paradoxně, úplně první olej, který bych rád zmínil, není vlastně olejem, ale kapalným voskem. Kvalitní jojobový olej se získává lisováním za studena plodů Jojoby kalifornské. Skládá se převážně z kyseliny gadoleové, olejové a erukové, z nich právě kyselina gadoleová je zastoupena nejvíce - až okolo 75 %. Olej má vynikající hydratační vlastnosti a svou chemickou strukturou je velmi podobný chemické struktuře kožního mazu. Má výborné protizánětlivé, anti-mikrobiální a protiplísňové účinky. Je nekomedogenní (neucpává póry) a hodí se pro všechny typy pleti – obzvláště je vhodný pro citlivou a problematickou pleť, mající sklony k akné.

A proč je vlastně jojobový olej taková pecka pro vaše vousy? Vysvětlení je prosté. Vlivem růstu vousů dochází k dehydrataci pleti. Je to proto, že vousy během svého růstu potřebují „mazat“ a nasávají tak veškerý kožní maz do sebe. Pokožku tak zanechávají vysušenou. Jojobový olej proniká do horních vrstev kůže, kde pomáhá regulovat produkci kožního mazu a zároveň působí jako bariéra proti dehydrataci pokožky. Zabraňuje tak tvorbě lupů a zabraňuje svědění pokožky. Vyživuje také folikuly vousů a vousům dodává příjemný nemastný vzhled.


Jojobový olej poznáte tak, že je ve složení (sekce INGREDIENTS) na obale napsáno - Simmondsia chinensis seed oil.

Ricinový olej

Druhým výborným olejem, který by měl obsahovat každý kvalitní olej na vousy, je olej ricinový. Tento olej se získává ze semen Skočce obecného - nejprve lisováním za studena a poté zahřátím (aby se odstranily jedovaté látky) - ale i tak se nedoporučuje pít, jelikož má silně projímavé účinky :). A proč je tak výborný pro vaše vousy? Je to převážně díky vysokému obsahu kyseliny ricinolejové - až 85 %.

Ta dodává oleji jeho typickou viskozitu a má výborné hojivé účinky na pokožku tváře. Aktivně pokožku regeneruje, hojí a zároveň ji vyživuje do hloubky. Olej je tak vhodný pro suchou, namáhanou pleť se sklony k podráždění či alergiím. Pokožku promašťuje do hloubky a uzamyká v ní vlhkost. Kyselina ricinolejová nepečuje pouze o pokožku, ale také o vaše vousy, kterým dodává sílu, pružnost a zdravý lesk. Díky vyšší viskozitě ricinového oleje jsou vaše vousy hutnější a lépe drží tvar.


Ricinový olej poznáte tak, že je ve složení napsáno: Ricinus communis seed oil.

Avokádový olej

Další skvělý olej, který by neměl chybět v žádném kvalitním oleji na vousy, je olej z avokáda. Avokádový olej vzniká lisováním za studena celých plodů tropického stromu s českým názvem Hruškovec přelahodný - všichni ho známe ale spíše pod názvem avokádo. Procesem lisování za studena přecházejí z ovoce do oleje veškeré užitečné látky, kterých má avokádo opravdu požehnaně. Patří mezi ně například rostlinné steroly, vitamíny A, B, C a E, dále také draslík a lecithin. Tyto látky mají naprosto úžasný vliv na vaše vousy a pokožku pod nimi.

Avokádový olej skvěle hydratuje pokožku pod vousy, což umožnuje jejich rychlejší růst bez nepříjemného svědění a pálení. Zvyšuje pružnost vousů a také zvyšuje jejich pevnost. Zlepšuje texturu vousů a činí je tak hebčí na dotek - jednoduše, vaše vousy nebudou jako drátěný kartáč. Vousům dodává lesk a zdravý vzhled. Avokádový olej také dokáže pomoci s kožními chorobami, jako jsou plísně či odlupování kůže. Snadno proniká do kůže, kde pomáhá s produkcí kolagenu.


Avokádový olej poznáte tak, že je ve složení uvedeno: Persea gratissima seed oil.

Kokosový olej

Tááák - a jak se říká, to nejlepší nakonec …vlastně, těžko říct jestli je nejlepší, protože každému může vyhovovat něco trošku jiného a všechny čtyři oleje jsou perfektní. Ale každopádně jeden z TOP 4 olejů, který by v našem výběru neměl chybět, je olej kokosový. Kokosový olej je jedním z nejuniverzálnějších olejů vůbec. Obsahuje velké množství přírodních antioxidantů a je po staletí využíván pro boj s kožními problémy. Samotný olej pochází ze sušených kokosových ořechů palmy Kokosovníku ořechoplodého. Kvalitní kokosový-panenský olej je získáván z prvního lisování za studena bez přídavku jakýchkoli chemikálií. Skládá se z celého množství vyšších mastných kyselin, z nich nejvíce je zastoupena kyselina laurová. Dále pak obsahuje kyselinu kaprinovou, kaprylovou, myristovou, olejovou a stearovou, které dohromady tvoří opravdu výživný koktejl pro vaši pleť a vousy.

Kokosový olej poznáte ve složení pod názvem: Cocos nucifera oil.

A to by bylo vše – popsali jsme TOP 4 základní oleje, které by měl obsahovat každý kvalitní olej na vousy. Dohromady působí synergicky a starají se jak o vaše vousy, tak i pleť pod nimi. Díky moc, že jste článek dočetli až sem :).


Starší příspěvek Novější příspěvek