10 úžasných benefitů oleje na vousy a proč byste jej měli užívat každý den?

10 úžasných benefitů oleje na vousy a proč byste jej měli užívat každý den?

Možná jste se někdy zamýšleli nad tím, jak dosáhnout krásných a příjemných vousů už na dotek. Máme pro vás řešení, které je známo i historicky. Jedná se o olej na vousy. O olejích na vousy mluvil již Karel Havlíček Borovský. V historických spisech najdete zmínku o blahodárných účincích těchto olejů. Olejů existuje velké množství. Můžete vyzkoušet na studena lisovaný panenský kokosový olej s kyselinou laurovou. Tento olej nejenže zpevní vousy a sníží riziko poškození a vypadávání, ale také sníží podráždění pokožky. Pokožka se vám nebude odlupovat díky vitamínu E. Kokosový olej hydratuje pokožku a podporuje růst. Mezi výhody kokosového oleje patří i možnost přimíchat do něj esenciální oleje.

Olej na vousy si můžete doma snadno vyrobit z běžně dostupných surovin, které zakoupíte v drogerii. Stačí do lahvičky o objemu 30 ml nalít 28 ml nosného oleje (například kokosového) a k němu přidat zhruba 10 kapek éterického oleje. Lahvičku zavřete a promícháte. Variací na výrobu oleje na vousy je více. Vždy musíte nalít do lahvičky 28 ml nosného oleje a přidat můžete éterické oleje dle vašeho uvážení. Olej na vousy by neměl chybět ve výbavě žádného vousáče. Při každodenním používání přináší úžasné výsledky. 

Našli jsme pro vás 10 benefitů, které stojí za to zmínit.

1. Zbaví vás nepříjemného svědění

Svědění vousů není nic, co byste chtěli zažít. Někdy je to tak nepříjemné, že se někteří lidé rozhodnou vousů zcela zbavit. Pokud vás vousy svědí, nemusíte podléhat panice a vousů se ihned zbavovat. Pomůže vám olej na vousy. Olej na vousy zbavuje svědění potahováním vlasových folikulů. Olej pomáhá s hydratací pokožky pod vousy.

Svědění vousů se vyskytuje především u vás, kteří jste s pěstováním svých vousů teprve začali. Důležité je udržet vousy hydratované. Vousy na obličeji vyžadují hydrataci, ale pokožka se hydratovat sama nezvládá a stává se suchou. Žlázy produkující maz nestíhají s rostoucími vousy držet krok. Nedokážou produkovat tolik oleje, kterého by bylo potřeba. Musíme vousům tedy pomoci. Svědění vousů je způsobeno vedle suché pokožky nečistotami a špínou. Na vousech se drží částice nečistot a odumřelé kožní buňky. Pomocí oleje se tyto nečistoty z vousů dostanou pryč.

2. Bojuje proti lupům

Stejně jako ve vlasech se i ve vousech mohou začít tvořit lupy. Lupy se pak v nich drží nebo vypadávají ven. Ani v jednom případě to není nic pohledného. Olej na vousy pomáhá především v rané fázi růstu vousů, kdy udržuje pokožku dostatečně vlhkou. Jen dostatečně hydratovaná pokožka nebude svědit a nebude produkovat lupy. Na tvorbu lupů má vliv i drsné počasí, které způsobuje jak svědění, tak lupy.

3. Pomáhá s rovnoměrným růstem vousů

Ne každý má to štěstí, že mu vousy rostou rovnoměrně. Olej na vousy s tímto problémem bojuje. Problém je způsobený genetikou, onemocněním zvaným alopecia areata (plešatost na určitém místě tváře), hormonální nerovnováhou či faktory životního stylu jako je stres, špatná výživa, kouření a konzumace alkoholu. Olej na vousy sice přímo nepomáhá s jejich rychlejším růstem, ale vytváří příznivé podmínky pro růst zdravých vousů.

4. Usnadňuje stylování (tvarování) vousů


Olej na vousy může někdy působit jako superhrdina v péči o zdravé vousy. Olej dělá vaše vousy měkčí a lépe tvarovatelné. Olej na vousy je skvělou alternativou k nejrůznějším gelům a sprejům, jež často obsahují škodlivé toxiny. Olej na vousy slouží jako jemný hydratační krém udržující vousy hladké a elegantní. I když je na tvarování vousů mnohem účinnější balzám nebo kondicionér, i přesto zde má olej na vousy své místo. Je vhodné jej používat ve spojení s balzámem. Balzám totiž drží mnohem déle a vydrží být účinný po celý den. Olej na vousy je vyroben z přírodních ingrediencí, což se o jiných stylingových výrobcích říct nedá.

5. Bojuje proti akné

Vedle nečistot usazujících se ve vousech se ucpávají také vlasové folikuly. Jejich ucpání vede k zablokování pórů, zánětům a tvorbě akné. Možná se vám to bude zdát kontraproduktivní, ale na akné skvěle funguje olej na vousy. Říkáte si, že mastná pokožka vede k tvorbě akné, ale olej naopak pomáhá čistit a hydratovat pokožku, a především nezanáší póry. Mezi nejvíce účinné oleje patří jojobový, kokosový a mandlový olej.

6. Pomáhá zlepšit vzhled vousů


Olej na vousy pomáhá k celkovému vzhledu vousů. Dodává vousům lesk a pomáhá je zbavit zauzlování. Usnadní jejich kartáčování a česání. Vousy jsou mnohem měkčí. Oleje udržují vousové folikuly lesklé a pokožku zdravou. Zdravé vousy jsou dobře vypadající vousy.

7. Pomáhá k příjemné vůni


Máte pocit, že vám vousy nevoní? Pokud ano, nejste v tom sami. Vousy, na které nenanesete olej, mohou nabrat určitý zápach, a to z mnoha důvodů. Vousy zapáchají od nečistot a látek, které se ve vousech shromažďují po celý den. Vousy zapáchají také od potu, cigaretového kouře od vás nebo lidí ve vašem okolí. I proto je více než důležité pravidelné mytí vousů. Olej na vousy se vyrábí v řadě vůní. Může vonět například po santalovém dřevě nebo mátě. Pravidelné používání oleje na vousy pomáhá udržet vousy voňavé a svěží. Nemusíte se ale bát, že by byla vůně příliš agresivní.

8. Olej na vousy se vyrábí v lehkém složení, vousy nezatěžuje


Dalším z benefitů oleje na vousy je jeho složení. Olej oproti dalším produktům určeným pro péči o vousy má mnohem lehčí složení. Vousy nezatěžuje. Vousy zatěžuje především vosk či balzám.

9. Pomáhá s důvěrou a vzhledem

Dávají vousy člověku více jistoty? Dobře vypadající vousy mohou přinést pocit pohody a statečnosti. Vousy vám mohou pomoci ovlivnit vnímání lidí na pracovišti a v kolektivu. Pokud byste měli na tváři škaredě vypadající vousy, mohlo by to vyvolat špatný dojem okolí. Je důležité používat olej na vousy a pečovat o jejich vzhled. Pokud budete mít vousy zdravé a budou dobře vypadat, budete vypadat mužněji a cítit se sebevědoměji.

10. Díky oleji na vousy budete pro ženy atraktivnější


Stejně jako jsme v bodě výše mluvili o důvěře, se na muže dívají i ženy. Většina žen dává přednost mužům, kteří při vstupu do místnosti vyzařují svou aurou sebevědomí a autoritu. Pro ženy jsou často atraktivnější muži s dobře vypadajícími vousy než muži s dokonale hladce oholenou tváří. Pravidelné používání oleje na vousy vám v tomto ohledu pomůže. Vousy budete mít měkké, upravené a voňavé. Rozhodně tím zvýšíte šanci u řady žen.

Závěr

V případě, že jste se rozhodli vypěstovat si na tváři vousy, musíte k tomu přistoupit zodpovědně a věnovat jim určitou péči. Bez některých přípravků na vousy se neobejdete. Jedním z těchto přípravků je olej na vousy. Olej vám pomůže se vzhledem a zdravím vousů, zamezí nepříjemnému svědění a zápachu.

Olej na vousy je nezbytností, kterou by měl každý vousáč mít ve své skřínce s přípravky. Používání oleje na vousy je stejně důležité jako pravidelné česání a kartáčování. Nezapomínejte, že vousy jsou vaší předností a měly byste se o ně řádně starat.


Starší příspěvek Novější příspěvek