Hlavní výhody používání oleje na vousy

olej na vousy vyhody

Máte pocit, že vaše vousy nevypadají příliš zdravě? Trápí vás svědění, suchá pokožka nebo lupy? Univerzálním řešením je olej na vousy. Umí je změkčit a hydratovat, výsledkem budou zdravé, lesklé, dobře upravitelné vousy a vláčná pokožka pod nimi. Vsaďte se, že vašim vousům opravdu sedne! Je totiž speciálně navržen právě pro vousy a pokožku pod nimi.

Hodí se spíše pro kratší a středně dlouhé vousy, ale najdou se i hrdí majitelé dlouhých plnovousů, kterým olej na vousy vyhovuje více než třeba kondicionér a nedají na něj dopustit. Speciální skupinou mezi vousáči jsou vlastníci tzv. baby beard, tedy ti, kteří se pro pořádný vous teprve rozhodli. Pokud mezi ně také patříte a olej na vousy ještě není součástí vaší výbavy, rozhodně ho do ní zařaďte. Na trhu jsou oleje hutnější, vhodné pro zimní období, i příjemně lehké. Hodí se chlapům s normální i mastnější kůží. Olej je zkrátka kosmetika, kterou využije opravdu každý chlap, pokud tedy není úplný holobrádek!

Jaké jsou hlavní výhody oleje na vousy?

Pomáhá v boji se svěděním vousů

Nepříjemné svědění je jednou z příčin, proč chlapi svůj sen o parádním plnovousu vzdají už v počátcích. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, jestli za tohle vousy vůbec stojí, dříve, než hodíte flintu do žita, vyzkoušejte olej na vousy. Jmenuje se sice olej na vousy, ale jeho používání pozná hlavně pokožka, kterou zjemňuje a hydratuje. U kratších vousů způsobuje svědění jejich pravidelné holení.

TIP: Prémiový český olej na vousy VOUSATY vyživuje vousy a pokožku, zabraňuje svědění a nechává vousy jemné a příjemné na dotek.

U delších vousů může být problém nedostatečná tvorba mazu. Pokožka prostě nestíhá vousům, které rostou rychleji. Neprodukuje dostatek mazu a to ji vysušuje. Hlavní funkcí oleje na vousy je hydratace vousů i pokožky, ale podporuje také tvorbu mazu. Za svědění ale nemůže jen holení nebo málo hydratovaná pokožka. Způsobují jej také nečistoty, které ve vousu ulpívají. Nemusí se jednat o viditelnou špínu nebo třeba zbytky oběda, k nepříjemnému svědění bohatě stačí i odumřelá kůže. Nezapomínejte proto dbát na hygienu. Zdravý vous je čistý vous!

Olej dokáže vousy zkrotit

Zkrotit vousy bez radikálního zásahu se někdy může zdát jako nezvládnutelný úkol. Nůžky do rukou ale i přes to brát nemusíte. Stačí pravidelně používat olej na vousy, který je změkčuje, a díky tomu se stávají lépe upravitelné. Stylingových přípravků na úpravu vousů existuje celá řada, olej na vousy ale oproti některým z nich neobsahuje žádnou chemii, která by mohla dráždit pokožku pod vousy. Vousy jsou po jeho použití příjemně hladké.

Olej na vousy není vyloženě stylingový přípravek, pokud vám jde jen o tvarování, asi lépe poslouží balzám na vousy nebo třeba vosk, které mají také lepší výdrž. Jak už ale víme, olej vyživuje vousy i pokožku. Právě jeho pravidelným používáním budou vousy lépe upravitelné i bez nánosů dalších kosmetických přípravků. Výhodou oleje na vousy je i to, že jej můžete použít samostatně i zároveň s jinými stylingovými přípravky, třeba s balzámem.

Pomoc při nerovnoměrném růstu vousů

Někde rostou vousy rychleji, jinde zase pomaleji a objevují se i místa, kde nerostou vůbec. Nerovnoměrný růst vousů je bohužel docela běžnou záležitostí. Existuje několik důvodů, proč vousy nerostou rovnoměrně. Na vině může být genetika, hormonální nerovnováha, nedostatek vitamínů, špatný životní styl nebo kožní problémy. S menšími místy bez vousů dokáže pracovat holič, který je vytvaruje tak, aby vám slušely.

S většími holými místy ale ani holič dokáže zázraky. Je proto třeba o to více o vousy a pokožku pečovat - dostatečně hydratovat a zajistit jim nejlepší možné podmínky. A s tím vám pomůže olej na vousy. Olej na vousy pokožku vyživuje a pomáhá tak léčit všechny problémy a zlepšit její celkový stav. S nerovnoměrným růstem vousů si přímo poradit neumí, ale vytváří ideální podmínky pro jejich zdravý a ucelený růst.

Problém zvaný lupy

Lupy jsou další z problémů, se kterými se někteří vousáči potýkají. Příčin jejich vzniku je několik, ať už se jedná o špatně zvolenou kosmetiku, nedostatečnou hydrataci, fénovaní nebo příliš horkou vodu při mytí. Nejrůznější šampóny proti lupům se nám každou chvíli nabízejí v reklamách, na vousy ale je rozhodně nezkoušejte použít! Tento pokus by váš problém mohl ještě zhoršit. Ideálním řešením je kvalitní olej na vousy s obsahem araganového oleje. Pomáhá totiž extrémně suché pokožce, kterou hydratuje a zvláčňuje.

Boj s lupy je ideální začít možná ještě dříve, než se objeví. Použitím oleje na vousy už v počátcích jejich růstu hydratujete pokožku a nedáte tak šanci tvorbě lupů. I přesto se ale později lupy objevit mohou, zejména vlivem chladného počasí v zimě, které pokožku vysušuje. I proto je dobré olej na vousy používat, i když už se vousy můžete nějakou tu chvíli chlubit. Proti lupům pomáhají také balzámy na vousy, které díky obsahu včelího vosku i lehce tuží.

Vousy, na které je radost pohledět

Po použití oleje jsou vousy nejen zdravější, ale také příjemně hladké a lesklé. Olej zlepšuje jejich celkový vzhled, změkčuje je a usnadňuje jejich česání nebo kartáčování. Díky přírodním olejům nejsou vousy matné, ale ani nejsou zatíženy mastnotou. Olej na vousy je příjemně lehký, vousy zůstanou nadýchané a zároveň získají lesk.

Léčí pokožku pod vousy

Vousy sice dokážou schovat nedokonalosti pleti, jako jsou pupínky nebo akné, zároveň ale také mohou být důvodem jejich vzniku. Zachycují se v nich totiž různé nečistoty, které mohou ulpívat také na pokožce. Dochází pak k ucpávání pórů a vzniku nevzhledných pupínků. Na první pohled se může zdát, že právě olej nebude na pleť s akné, které se nejčastěji tvoří na mastné pleti, to pravé ořechové. Kvalitní olej na vousy ale pokožku nemastí a nezanáší póry, pleť jen hydratuje a udržuje ji zdravou, čímž pomáhá předcházet vzniku akné.

Pokud máte problémovou pleť a hledáte olej na vousy, který vaše problémy pomůže řešit, volte takový, který obsahuje jojobový olej. Ze všech přírodních olejů je právě jojobový olej nejvíce podobný mazu, který produkuje naše pokožka. Také je bohatý na živiny a vitamíny a zároveň velice jemný. Chrání citlivou pokožku, která může být právě ke vzniku akné náchylnější.

I vousy mohou vonět

Vousy samy o sobě zrovna nevoní. Někdy by se dalo říct, že dokonce mírně zapáchají. Je to takový lapač nečistot a pachů. A komu občas neposlouží také jako bryndák? Navíc se nepotíte jen po těle, ale také pod vousy, a pokud kouříte, co jiného než vousy by mělo zachytit pach cigaret? Není jiné řešení, než si vousy pravidelně mýt. Vousy pak nemusí zapáchat, mohou ale dokonce i vonět!

Oleje na vousy jsou k dostání v různých vůních, od santalového dřeva třeba až po mátu. Vůně olejů ale nejsou těžké nebo vlezlé, jsou svěží, lehké a velice mírné. Zkrátka neobtěžují. I přesto se ale můžete setkat s tím, že vám nějaká vůně prostě nesedne. Nezkoušejte si na ni zvyknout. Pokud vám vůně oleje vadí, neztrácejte čas a rovnou zkuste jiný.

Závěr

Olej na vousy je sice velice univerzální přípravek, nezvládne však všechno. Vedle oleje by ve vaší výbavě neměl chybět hlavně šampón na vousy. S vousem, který není čistý, prostě ani s tím nejkvalitnějším olejem žádnou parádu neuděláte. Když nepodceníte hygienu, můžeme vám zaručit, že se pravidelným používáním kvalitního oleje vydáte na cestu od drsného, matného a suchého vousu po měkký, lesklý a dobře hydratovaný. Zkrátka takový, který vám musí slušet!


Starší příspěvek Novější příspěvek