Náš příběh

Náš příběh se začal psát již v roce 2015, kdy jsme jako parta přátel společně založili firmu na výrobu a prodej doplňků stravy. Po pomalejším začátku a 5 letech společného podnikání jsme dokázali vytvořit soběstačnou firmu se zajímavým obratem a skvělými lidmi.


S nápadem vlastní kosmetické značky přišel náš chemik Honza, který začal mícháním olejů a krémů pro vlastní potřebu doslova v „garáži“, což se krátce po začátku rozvinulo v míchání kosmetiky pro přátele a známé. Své nápady konzultoval s předními ostravskými barbery a společně s nimi vyladil recepturu našeho prvního produktu - Oleje na vousy VOUSATY - smělý nápad vlastní kosmetické značky byl na světě. K uvedení prvního produktu na trh ale byla ještě dlouhá a namáhavá cesta :).

Jsme nadšení třicátníci, které baví dělat věci pořádně a kvalitně!

Jako jedni z mála jsme nechtěli výrobu našich vlastních kosmetických přípravků outsourcovat a chtěli jsme mít vše jak se říká "pod palcem". Proto jsme se vydali cestou nejtěžší - cestou vlastní výroby u nás doma v Ostravě. Vybavili jsme a nechali schválit vlastní výrobnu kosmetických přípravků. Zde jsme schopni vyrábět kosmetiku z těch nejkvalitnějších surovin, v malých šaržích a nad celým procesem máme 100% kontrolu, při dodržení vysokých hygienických standardů. Byť to možná zní jako klišé a říkají to všichni, ale našim cílem je vytvářet unikátní a jedinečné kosmetické produkty pro chlapy, které nejenže nemají konkurenci po stránce složení, ale také dobře vypadají - a věříme, že se nám to povedlo. Zároveň jsme si dali za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Proč VOUSATY?

Jak se mnoho lidí mylně domnívá, název VOUSATY, nevychází ze slova "vousatý", ale je spojením dvou slov: VOUS a TY. Vyjadřuje tak smělou myšlenku, že naše produkty budou určeny nejen pro pro péči o vousy, ale také vlasy, pleť a kompletní o mužský zevnějšek. Během vývoje každého z našich produktů spolupracujeme s nejlepšími barbery a každou vlastnost ladíme do nejmenšího detailu. Zároveň se snažíme, aby byly naše produkty vyráběny z toho nejkvalitnějšího, co se na trhu dá vůbec sehnat - jako jsou za studena lisované oleje z Francie, Maroka či Tahiti, přírodní vosky a másla, či vůně složená pouze z čistě přírodních esenciálních olejů a absolue. Ano, většině chlapů je to jedno, ale my víme, že se za naše produkty rozhodně nemusíme stydět! :)


A společně s našim grafikem jsme pracovali i na designu produktu, který, jak věříme, trošku "rozbouří" ty vody černých, hnědý, stříbrný a zlatých barev, které jsou tak typické pro pánskou kosmetiky.


Od první myšlenky do spuštění prodeje prvního produktu - Oleje na vousy VOUSATY, uběhly téměř 2 roky. Během této doby jsme ladili složení, sháněli dodavatele surovin, obalů, řešili legislativu produktu a schválení vlastní výrobny. Celý projekt jsme investovali pouze z vlastních prostředků, které nám neumožnily start s masivní reklamní kampaní. Sázeli jsme na reference spokojených zákazníků, a taky barberů, které nám pomohou šířit povědomí o našich produktech. Společně se začátkem prodeje jsme začali psát blog a spustili vlastní youtube kanál, kde postupně rozebíráme vše, co se týká pánské kosmetiky, jejího složení, a taky tipy, jak pečovat o chlapský zevnějšek.


Začátky byli střízlivé, jelikož konkurence je velká a chlapi (narozdíl od žen - alespoň prozatím) neřeší, co si na sebe patlají. Postupně však na naše produkty dostáváme pozitivní odezvu ze strany zákazníků a barberů, což nás motivuje vytvářet nové a nové věci.


Ušli jsme dlouhou cestu, ale stále toho máme hodně před sebo


Pokud Vás zajímá nějaká informace o náš či pánské kosmetice, kterou jste nenašli, kdykoli se na nás obráťte na e-mailu: info@vousaty.com. Jsme stále na příjmu.


A pokud jste muž hledající kvalitu v péči o svůj zevnějšek, rádi Vás přivítáme mezi naše zákazníky!